0 MAÇ 0,00

ORAN

HABERLER DİĞER SAYFALAR İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!
 • Şuanda karşılaşma bulunmamaktadır.

  Son Dakika: Resmen aday oldu! Mehmet Büyükekşi, TFF başkanlığı için kolları sıvadı

  Son Dakika: Resmen aday oldu! Mehmet Büyükekşi, TFF başkanlığı için kolları sıvadı

  Nihat Özdemir’in görevi bırakmasının ardından seçime gidecek olan Türkiye Futbol Federasyonu’nda başkanlık koltuğu için ilk aday belli oldu.

  Eski Gaziantep FK başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF başkanlığı görevine talip olduğunu resmen açıkladı.

  “KULÜPLER ADAYLIĞIMA OLUMLU YAKLAŞTI”

  Mehmet Büyükekşi başkanlık adaylığı kararının resmileşmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Kulüplerimizin bir çoğuyla ve futbol ailesinin değerli paydaşlarıyla görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Bu görüşmeler sonrasında kulüp başkanlarımızın da Türk futbolunun imaj kaybı başta olmak üzere birçok sorunun çözümü için adaylığıma olumlu yaklaştığını gördüm.” ifadelerini kullandı. Mehmet Büyükekşi

  MEHMET BÜYÜKEKŞİ KİMDİR?

  1961 yılında Gaziantep’te doğdu. 1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdi. Marmara Üniversitesi ve İngiltere’de İşletme ve İngilizce dil eğitimini aldı.Halen; Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanlığı Türk Eximbank Yönetim Kurulu ÜyesiTürk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Üyesi İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Üyesi DEİK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve DEİK İcra Kurulu Üyesi İstanbul Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Yönetim Kurulu ÜyesiB20 Yürütme Kurulu Üyesi Ziylan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

  Daha önce; Türkiye Deri Vakfı (TÜRDEV) Yönetim Kurulu Üyeliği,5 Yıl (TİM) Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekilliği,8 Yıl (İSO) İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği,6 Yıl (TÜRDEV) Türkiye Deri Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB-BİS Organize Sanayi ve Teknoloji Bölgeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Turkish Do&Co Yönetim Kurulu Üyeliği, Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER) Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanlığı,2000-2006 İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Yönetim Kurulu Başkanlığı,1997-2008 yılları arasında Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Kurumu ve Eğitim Vakfı (TASEV) Kurucu Başkanlığı görevlerinde bulundu.24 Ekim 2002 tarihinden bu yana Türk Eximbank Yönetim Kurulu Üyesi olan Sn. Büyükekşi, evli ve üç çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

   Site İçi Yorumlar