0 MAÇ 0,00

ORAN

HABERLER DİĞER SAYFALAR İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  HADO Üniversiteler Turnuvası’nda şampiyon Bahçeşehir Üniversitesi oldu

  HADO Üniversiteler Turnuvası’nda şampiyon Bahçeşehir Üniversitesi oldu

  Türkiye’nin ilk tekno sporu olan ve resmi bir Spor branşı olan HADO’nun Üniversiteler Şampiyonası bu yıl Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde gerçekleşti. Süper Lig ve 1.Lig takımlarının yarıştığı turnuvaya Türkiye’nin dört bir yanından toplam 20 üniversite katıldı.

  Süper Lig’in Şampiyonu üst üste ikinci kez BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ oldu.

  Turnuvada FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ HADO Takımı ikinci olurken, ISPARTA SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ HADO Takımı ise turnuvayı bronz madalya ile tamamladı.

  HADO Birinci Lig’te Şampiyon olan İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ, ikincilik başarısına imza atan ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ HADO Takımı, üçüncü sırada yer alan ev sahibi MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ HADO Takımı ve dördüncü olan İTÜ HADO Takımları önümüzdeki turnuvada HADO Süper Lig’te mücadele etmeye hak kazandı.

  Şampiyona konusunda HADO Türkiye Direktörü Koray Erdemir şunları kaydetti:

  “Türkiye’de HADO artık bir branş sporu haline geldi ve TUSF ile birlikte Türkiye’nin her noktasında büyümeye ve oyuncu havuzu da gelişmeye devam ediyor. HADO Üniversiteler Şampiyonası’nın ikincisini de başarılı şekilde geride bıraktık. 2023-24 Sezonunda takım ve oyuncu sayıları yeni üniversitelerin HADO takımlarının kurulması ile turnuvalara katılım daha da zenginleşecek. Ayrıca bu yıl hedeflerimiz arasında Okul Sporları Federasyonu ile ortak çalışmalar yaparak, alt yaş gruplarında da Bölgesel ve Türkiye Şampiyonaları düzenlemek bulunmaktadır.

  Bu organizasyonun gerçekleşmesine öncülük eden Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’na, organizasyona ev sahipliği yapan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü’ne ve Spor Bilimleri Fakültesi’ne, HADO sporu teknik kurul üyesi Prof. Dr. Sami Mengütay hocamıza ve şampiyonaya renk katan tüm üniversite takımlarımızın sporcularına ve idarecilerine teşekkürlerimizi sunarız.

  HADO Hakkında

  Artırılmış gerçeklik ekipmanları ve bir yazılım aracılığıyla üçer kişiden oluşan ve iki takımla oynanan HADO, geleneksel yakar top oyununun hızlandırılmış ve dijitalleştirilmiş bir versiyonu olarak dikkat çekiyor. Basit kuralları sayesinde sporcuların kolayca adapte olabildiği HADO, oyuncuların fiziksel ve mental gelişimine katkı sağlıyor. Ayrıca; takımların ve oyuncuların bireysel performanslarını test ederek, geliştirmelerine de olanak tanıyor. Takım sporu olan HADO, yaş ve cinsiyet göz etmeksizin, aktif spor yapan genç nesilden, öğrencilere, kurumsal çalışanlardan ailelere uzanan geniş bir kesime hitap ediyor.

  Site İçi Yorumlar