0 MAÇ 0,00

ORAN

HABERLER DİĞER SAYFALAR İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Fransa Milli Takımı’nı Paris’te yaklaşık 50 bin taraftar karşıladı

  Fransa Milli Takımı’nı Paris’te yaklaşık 50 bin taraftar karşıladı

  Fransa Milli Takımı'nı Paris'te yaklaşık 50 bin taraftar karşıladı

  2022 Dünya Kupası’ndan ikincilikle ayrılan Fransa Milli Takımı oyuncuları, Paris’te yaklaşık 50 bin taraftar tarafından karşılandı.

  2022 Dünya Kupası’ndan ikincilikle ayrılan Fransa Milli Takımı’nı Paris’te Concorde Meydanı’nda yaklaşık 50 bin taraftar alkışlarla karşıladı.
  Yaklaşık 2 bin polis ve jandarmanın görev aldığı alanda, ellerinde Fransız bayrakları olan taraftarlar Fransa milli marşını okudu ve “Teşekkürler maviler” sloganı attı.
  Meydanda bulunan bir binanın balkonundan futbolcular, taraftarları selamladı ve alkışladı.
  Öte yandan, sosyal medyada bazı Afrika asıllı Fransız futbolcuların ırkçı sözlere maruz kalmasına Fransa Spor Bakanı Amelie Oudea-Castera ve Kadın-Erkek Eşitliğinden Sorumlu Bakan İsabelle Rome, Twitter hesaplarından yaptıkları açıklamalarla tepki gösterdi.
  Oudea-Castera, sosyal medyada ırkçı sözlere maruz kalan Kingsley Coman ve tüm Fransız oyuncularıyla dayanışma içerisinde olduğunu ifade etti.
  Rome, Dünya Kupası final maçından bu yana Kylian Mbappe ve Coman’ın da aralarında olduğu birçok Fransa Milli Takım futbolcusunun ırkçılığa maruz kaldığına değinerek, bunu “dayanılmaz” olarak niteledi.
  Bakan Rome, “Bu (ırkçı) sözleri en sert dille kınıyorum” ifadesini kullandı.

  Futbol Haberleri için

  Site İçi Yorumlar