0 MAÇ 0,00

ORAN

HABERLER DİĞER SAYFALAR İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!
 • Şuanda karşılaşma bulunmamaktadır.

  Fatih Terim ve Marco Materazzi depremzede çocuklar için bir araya geldi

  Fatih Terim ve Marco Materazzi depremzede çocuklar için bir araya geldi

  UEFA Champions League ana sponsoru Mastercard kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında deprem felaketinden etkilenen çocukları desteklemek adına UEFA Foundation for Children ile “Umut Sahaları” adlı yeni bir proje başlatıyor. Mastercard’ın desteği ve uluslararası sivil toplum kuruluşu Save the Children Türkiye koordinasyonunda hayata geçirilecek proje kapsamında deprem felaketinden en çok etkilenen Nurdağı (Gaziantep), Antakya (Hatay) ve Adıyaman’da futbol sahalarının inşası ve rehabilitasyonu gerçekleştirilecek.

  UEFA standartlarına uygun ölçülerde tasarlanan futbol sahalarının yapım ve rehabilite operasyonlarına Haziran başında başlanacak ve sahalar Aralık ayına kadar tamamlanarak sahalar çocukların kullanımına açılacak. Projenin uygulaması küresel yardım kuruluşu Save The Children Türkiye tarafından gerçekleştirilirken, Mastercard UEFA Foundation for Children ortaklığında yeni sahaların kurulması ve rehabilite edilmesi konusunda projeyi destekleyecek. Projeyle sporun iyileştirici gücünden faydalanarak deprem bölgesindeki çocuk ve gençlere yeni umutlar aşılanması hedefleniyor.

  Çocukların rehabilitasyonu için futbol bazlı aktiviteler

  UEFA elçisi Marco Materazzi, UEFA Umut Elçisi Barış Telli ve Milli Takım Eski Teknik Direktörü Fatih Terim’in katılımıyla bugün gerçekleşen bir toplantıda duyurulan “Umut Sahaları” projesi ile doğal afetten etkilenen çocuklar için güvenli oyun alanları yaratılarak, çocukların zihinsel ve fiziksel refahlarını desteklenirken, akran bağları da kuvvetlendirilecek. Proje kapsamında Save the Children Türkiye tarafından koordine edilecek etkinliklerde çocuk psikolojisi ve travma konusunda eğitimli uzmanlar tarafından tasarlanan, çocukların iyileşme sürecini hızlandıracak futbol temelli bir dizi oyun da uygulanacak. Her oyun, takım ruhunu teşvik etmek, dayanıklılık oluşturmak, zihinsel refahı desteklemek ve en önemlisi çocukların yeniden çocuk olmalarını sağlamak için titizlikle hazırlanıyor. Özellikle neşe kükremeleri, beşlik çakmalar, ortak kahkahaların iyileşmeye doğru atılan ilk adımlar olduğuna inanılıyor.

  Fatih Terim: ‘Çocuklar için yapabileceğim ne varsa yapmaya hazırım’
  Teknik direktör Fatih Terim, “Şampiyonlar Ligi finali gibi önemli bir olayı İstanbul’da yapılması için emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Ülke adına önemli bir iş yaptılar. Bir diğeri de depremzede çocuklarımıza yapılması istenen yardımlar. Onların bir an evvel sağlığına kavuşması için futbolun birleştirici gücünden faydalanmak gibi akılcı bir iş yapan UEFA Foundation’a bir teşekkür göndermek gerekir. Deprem bölgelerinde yapacakları sahalar herhalde onlara verilecek en büyük hediyedir. Çok teşekkür ediyoruz. Futbolun böyle iyileştirici gücü var, ondan faydalanmak lazım. Çocuklarımızın bir an evvel rehabilite olması için çok büyük bir etken olacaktır. Ben de bu konuda yapacağım ne varsa yapmaya hazır olduğumu söyledim. Çok mutluyum. Dünyaca tanınan, İtalya’nın gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından Materazzi ile birlikte olduk. Onun da çocuklara olan sevgisi ve yaklaşımı bir başka, ona da teşekkür ediyorum. Çocuklarla olmak çok keyifli bir şey. Onların saf, samimi ve temiz duygularıyla beraber olmak insana iyi geliyor” ifadelerini kullandı.

  Yasemin Develioğlu: ‘Çocuklara çocuk olduklarını yeniden hissetme şansı tanımak istiyoruz’

  Mastercard Doğu Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı Yasemin Develioğlu, “Deprem bölgesinin yaralarını sarmak için ilk günden itibaren üzerimize düşeni yapıyoruz. Başlangıçta çeşitli sivil toplum kuruluşları üzerinden bölgeye insanı yardım için maddi destek sağladık ve küresel çapta çalışanlarımızın bağışladığı oranda bağışı onlar adına yardım kuruluşlarına ilettik. Bugün de UEFA Foundation for Children ile ortak projemiz olan ‘Umut Sahaları’nı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Mastercard olarak 29 yıldır tüm dünyada futbol severlerin ilgiyle takip ettiği UEFA Şampiyonlar Ligi’nin gururla ana sponsoruyuz. Bu güçlü iş birliğini taçlandırmak ve deprem bölgesindeki çocuklara umut olmak adına UEFA Foundation for Children ile bir araya geldik ve onlara futbol maçı yapıp, yeniden çocuk olduklarını hissedebilecekleri güvenli alanlar sağlayacak projemizi geliştirdik. ‘Umut Sahaları’ adını verdiğimiz projemiz ile depremlerin yarattığı izleri silmeyi ve çocukların hayatlarına yeni bir mutluluk ve umut kaynağı katmayı amaçlıyoruz.” dedi.

  Urs Kluser: ‘Çocukların sağlığını ve refahını eğlenceli bir şekilde destekleyeceğiz’

  UEFA Foundation for Children Genel Sekreteri Urs Kluser, “Umut Sahaları projesi, depremden etkilenen çocukların sporla bağ kurmasını desteklemek, sağlığı eğlenceli bir şekilde teşvik etmek ve çocukların travmalarını aşmalarına yardımcı olmak adına harika bir araç. Mastercard’ın değerli desteği sayesinde, daha fazla çocuk, çocukluklarıyla yeniden bağlantı kurabilecek ve daha iyi bir gelecek umuduyla güvenli bir oyun alanına erişebilecek.” dedi.

  Oben Çoban: ‘Sahalar çocuklara ı̇htı̇yaç duydukları güvenlı̇ alanları sağlayacak’

  Save the Children Türkiye Yasal Temsilcisi Oben Çoban, “İlk depremlerin üzerinden dört aydan uzun bir süre geçmesine rağmen, çocuklar hâlâ hayatlarını toparlamaya ve yeni gerçekliklerine uyum sağlamaya çalışıyorlar. Sonuç olarak, zihinsel olarak zor anlar yaşıyorlar ve maruz kaldıkları sıkıntılı deneyimlerin ötesine geçemiyorlar. Bu koşullarda, sağlık, refah ve gelişimlerinde uzun vadeli, hatta aylarca veya yıllarca sürebilecek, negatif etkiler görülmemesi için önemli bir desteğe ihtiyaç duyuyorlar. Çocuklar için arkadaşları ve sevdikleriyle oyun oynamanın yeni gerçekliklerinden bir süreliğine kaçış anlamına gelebileceğinin farkındayız bu nedenle, Mastercard ortaklığında kurulacak ‘Umut Sahaları’yla bölgeyi destekleme çalışmalarımızı sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Kurulacak bu sahalar, çocuklara bu zorlu zamanda ihtiyaç duydukları eğlence, oyun ve kaynaşma için güvenli alanlar sağlayacak.” şeklinde konuştu.

  Düzenlenen etkinlikte deprem bölgesinden çocuklar UEFA elçileriyle bir dostluk maçı gerçekleştirme fırsatı da buldu. Çocuklar, günün ilerleyen saatlerinde aileleriyle birlikte İstanbul’u gezdikten sonra 10 Haziran’da Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak UEFA Champions League Finali’nde sahaya finalist takımların oyuncularıyla birlikte giriş yapacaklar ve oyuncu maskotları olarak rol alacaklar. Seremoninin ardından da aileleriyle birlikte Mastercard ve UEFA’nın misafirleri olarak stadyumdan finali canlı olarak izleyecekler.

  Site İçi Yorumlar