Efsanenin torunu şampiyonluk için koşacak

0
30

Antalya’da, başarısıyla hayatı bir sinema filmine konu olan şampiyon at Secretariat’ın torunu Yılmaya, eğitimlerinin ardından yarışlara katılacak.

Dünyanın gelmiş geçmiş en hızlı yarış atı olarak bilinen ABD doğumlu İngiliz safkan atı Secretariat’ın torunlarından “Veznedar”ı satın alan Nuri Şen’in, koştuğu 7 yarıştan 6 birincilik kazanan ancak ayağındaki zedelenme nedeniyle yarış hayatı sona eren atı Antalya’da Kepez Belediyesi At Binicilik Tesisi’ne getirdi.

Yurt dışından Türkiye’ye getirilen en iyi soylara sahip Veznedar, soy bağları uyumlu İngiliz atı Three Valleys ile eşleştirildi. Veznedar, geçen yıl doğum yaptı. “Yılmaya” adı verilen tay, yarışlar için eğitilmeye başlandı.

Bir yaşındaki Yılmaya’nın eğitmeni Emrah Kolakoğlu, AA muhabirine, Yılmaya’nın ilk dört ayını annesiyle geçirdiğini, sonraki aylarında ise iki tay eşliğinde koşturulduğunu söyledi.

Şu anda itaat eğitimlerine başladıklarını aktaran Kolakoğlu, yedekli yürüme, lonj yapma çalışmaları yaptıklarını bildirdi.

Tayların çok korktuklarını, onlara bir bebek gibi davranılması gerektiğini vurgulayan Kolakoğlu, tayı hipodromdaki eğitimlere hazırladıklarını ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here