0 MAÇ 0,00

ORAN

HABERLER DİĞER SAYFALAR İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Arkadaşlarınız spor yapma motivasyonunuzu artırıyor

  Arkadaşlarınız spor yapma motivasyonunuzu artırıyor

  Arkadaşlarınız spor yapma motivasyonunuzu artırıyor

  Yalnız başına spor yapmaktan sıkılıyor musunuz? Yapılan bir araştırma, arkadaşlarla yapılan egzersizin spor motivasyonunu artırdığını ve daha verimli sonuçlar verdiğini öne sürüyor.

  Sağlık bir beden ve daha dinamik bir yaşam için spor yapmak oldukça önemli. Her ne kadar büyük bir hevesle spor yapmak istesek de kimi zaman motivasyonumuzu kaybedebiliyoruz. BBC’de yayınlanan yeni bir araştırma, birlikte yapılan sporun düzenli egzersiz için motive edebileceğini ortaya koydu.
  Etkileşime geçmek motive ediyor
  Kean Üniversitesi araştırmacıları, az spor yapan kişiler ile daha çok spor yapanlar arasında kurulan etkileşimin egzersiz yapmaya teşvik ettiğini belirtiryor. Araştırmacılar spor yapmayan kişilerin, düzenli olarak spor yapan kişilerle etkileşime geçtiğinde daha çok motive olduğunu belirtiyor.
  Grup ile yapılan düzenli egzersizin aynı zamanda akıl sağlığını ciddi oranda iyileştirdiği biliniyor. Arkadaşlarla yürümek, fitness sınıfına yazılmak veya beraber yoga yapmak, popüler grup egzersizleri arasında gösteriliyor.
  Bir arkadaşınızla düzenli egzersiz yapabilmek için kendinizi adamanız ve bağlı hissetmeniz gerektiği belirtiliyor. Uzmanlar “Tek başınıza olduğunuzda gidip spor yapmamak çok kolaydır ama bir arkadaşınız olursa birbirinize teşvik edebilirsiniz” ifadelerini kullanıyor.
  Grup egzersizlerinde arkadaş da edinebilirsiniz. Gitmediğiniz bir gün ‘Neredeydin?’ diye sorabilirler bu da sizi bir sonraki dersi kaçırmamanız için motive edebilir.
  Birlikte spor yaptığınız kişilerle aynı seviyede olmasanız da ulaşmak istediğiniz hedef aynı. Birbiriniz rakip görmek yerine onları ilham alabilir, oraya nasıl ulaştıklarını öğrenebilirsiniz.

  Futbol Haberleri için

  Arkadaşlarınız spor yapma motivasyonunuzu artırıyor yazısı ilk önce Deşifre Haberler üzerinde ortaya çıktı.

  Site İçi Yorumlar